Відкрита лекція на тему “Politisch sensibles Vokabular” з дисципліни “Переклад та дипломатичний протокол”

22.03.2023 на 3 парі доцент кафедри Лариса ОЛЕКСИШИНА провела на 5 курсі відкриту лекцію з дисципліни “Переклад та дипломатичний протокол”. Тема лекції: “Politisch sensibles Vokabular”. Метою лекції було ознайомити здобувачів з видами політично чутлової і конфліктно-політичної лексики та особливостями перекладу такої лексики. Друга частина лекція була присвячена практичним завданням з перекладу. Так, здобувачі змогли застосувати нові теоретичні знання на практиці, здійснити доперекладацький аналіз запропонованих прикладів вживання політично чутлової і конфліктно-політичної лексики у різних контекстах німецькою та українською мовами та запропонувати власні варіанти перекладу шляхом прийняття швидких перекладацьких рішень.

На відкриту лекцію завітали не лише колеги, які викладають переклад, а й лекторка ДААД Каті БРУННЕР та декан факультету іноземних мов – д.філол.н., професор Ірина ОСОВСЬКА.

Щиро дякуємо Ларисі Георгіївні за професіоналізм та інтерактивну відкриту лекцію на актуальну тему, проведену на високому науково-теоретичному і методичному рівнях з дотриманням оптимального темпу засвоєння студентами навчального матеріалу!

Бажаємо і надалі працювати з таким натхненням і завзятістю:)

3 Comments:

  1. Антоніна Король

    Щиро дякую Ларисі Георгіївні за неймовірну атмосферу доброзичливості на занятті та професіоналізм! Лекція мала цікавий формат дискусії з магістрами на актуальну тему сучасних реалій дипломатичного перекладу. Мої компліменти лекторці!!!

  2. Іляна Поліщук

    Дякуємо за таку цікаву та надзвичайно актуальну лекцію!!! Мали змогу як в теорії, так і безпосередньо на практиці застосувати знання щодо політично чутливої лексики.

  3. Щиро дякуємо за таку інформативну лекцію! Ми змогли поглибити свої знання, застосувати їх на практиці, обговорити всі труднощі та деталі при перекладі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *