Стейкхолдери

Рада стейкхолдерів “Середня освіта”

Міжкафедральна Рада стейкхолдерів з перекладу

Рада стейкхолдерів “Філологія” ОР магістр


1 листопада 2023 – практичні майстеркласи для здобувачів від стейкхолдера Маркуса Пойзера, директора мовної школи.

25 жовтня 2023 – зустріч зі стейкхолдером Валентиною Струк на тему “Особливості роботи на мовних курсах”

17 травня 2023 – зустріч зі стейкхолдером Данилом Созонтовим на тему “Навчально-методичне забезпечення в навчальному процесі викладання німецької мови” 

4 травня 2023 – інтерактивний семінар зі стейкхолдером Нателею Блажевською на тему “Förderung von Fertigkeiten und Teilfertigkeiten im (Online-)Unterricht”

27 квітня 2023 – зустріч зі стейкхолдером Катериною Ткачук на тему “Нетехнічні професії в ІТ”

5 квітня 2023 – зустріч зі стейкхолдером Дариною Рахемтулла про професійні потреби здобувачів

14 березня 2023 – зустріч здобувачів з рекрутинговою компанією The Gravity.

6 березня 2023 – майстер-клас від Маркуса Пойзера для здобувачів

14 листопада 2022 – зустріч здобувачів з перкладачем О.С. Бондареноком. Тема “Як триматися на плаву перекладачеві-початківцю?”

10 листопада 2022 – зустріч здобувачів з перекладачем Ростиславом Олексенком

17-18 жовтня 2022 – мовний клуб з Маркусом Пойзером для здобувачів.

12 жовтня 2022 – тематична зустріч з Каті Бруннер, представником ДААД, про стипендіальні програми ДААД зі здобувачами.

11 травня 2022 – майстер-класи від Маркуса Пойзера у мовному клубі StartDeutschSchule.

6 травня 2022 – гостьова лекція німецького професора Тіло Вебера для здобувачів кафедри германського, загального і порівняльного мовознавства.

13 квітня 2022 – зустріч здобувачів зі стейкхолдером Олександром Кійком, комерційним директором компанії SEO-Factory, на тему “Перспективи роботи в міжнародній компанії SEO-Factory”.

23 лютого 2022 – семінар зі стейкхолдером Данилом Созонтовим на тему: «Сучасні автентичні підручники для вивчення німецької як першої та другої іноземної мови». 

17 лютого 2022 – зустріч здобувачів зі стейкхолдером Наталією Масіян, керівником Управління міжнародної співпраці Департаменту комунікацій Чернівецької ОДА.

27 грудня 2021 – зустріч здобувачів зі стейкхолдером спеціальності «Середня Освіта» Марією Петрівною Клімановою, к.філол.н., лектором центру німецької мови у Чернівцях, партнером Гете-Інституту у м. Чернівці, на тему: «Підготовка до іспитів з німецької мови, критерії оцінювання Гете-Інституту”. 

10 грудня 2021 – майстер-класи від Маркуса Пойзера у мовному клубі StartDeutschSchule за рівнями А-В і В-С. 

1 грудня 2021 – зустріч здобувачів зі стейкхолдером О.С. Бондаренком, директором перекладацької компанії ТОВ “Транслател”.

6 жовтня 2021 – майстер-класи від Маркуса Пойзера (StartDeutschSchule) 

30 вересня 2021 – Міжуніверситетський вебінар з методики викладання німецько-українського перекладу

29 вересня 2021 – зустріч зі стейкхолдером спеціальності “Середня освіта (німецька мова і література та друга іноземна мова)” Романою Флоріанівною Фисюк, заступницею директора Чернівецького ліцею №8. Тема вебінару: “Педагогічна практика в системі професійної підготовки майбутнього вчителя”.

28 вересня 2021 – зустріч з перекладачкою Іриною Сатиго (Франція) на тему: Психологічний аспект перекладацької діяльності. 

9 червня 2021 – навчально-методичний вебінар від Інго Шьонлебера (Берлін, Гете-Інститут) на тему “Zusammen statt getrennt: effizient und nachhaltig schriftlich korrigieren” за сприянням ДААД для викладачів кафедри.

2 червня 2021 – навчально-методичний вебінар для викладачів кафедри на тему “Sokrates als DaF-Lehrer: Fragetechniken für bessere Schreibaufgaben” (Інго Шьонлебер, Гете-Інститут) за сприянням ДААД.

22 травня 2021 – майстер-клас від Маркуса Пойзера, директора StartDeutschSchule, для студентів, аспірантів і викладачів кафедри.

13 травня 2021 – зустріч із перекладачкою Іриною Сатиго на тему:  «Реалії усного перекладача. Досвід послідовного та синхронного перекладу». 

11 травня 2021 – гостьова лекція доктора Штефана Вальтера, перекладача і дослідника в галузі перекладу, у рамках співпраці кафедри з Gesellschaft für deutsche Sprache.

4.02.2021 – 6.05.2021 – студенти спеціальності 014.02 Середня освіта (Німецька мова і література та друга іноземна мова) А. Білокопита, Я.Божинська, Хр. Гуцул, В. Ковальчук, Т.Космірак та В. Струк успішно завершили курс DLL 4 міжнародної програми DLL у рамках угоди між Німецьким культурним центром Гете-Інститут при Посольстві Федеративної Республіки Німеччина в Україні та Чернівецьким національним університетом імені Юрія Федьковича і отримали відповідні сертифікати. 

8 квітня 2021 – онлайн-зустріч з Кладією Дате (Claudia Dathe), найвідомішою українсько-німецькою перекладачкою художніх творів. 

30 березня 2021 – зустріч з випускницями кафедри германського, загального і порівняльного мовознавства, успішними перекладачками Олександрою Ванкевич і Мариною Литвинюк. 

30 березня 2021 – розмовний клуб від StartDeutschSchule для студентів, які вивчають німецьку як першу чи другу іноземну (9.50 – рівень А1-А2; 11.30 – рівень B1) на кафедрі германського, загального і порівняльного мовознавства.

29 березня 2021 – онлайн-зустріч студентів кафедри германського, загального і порівняльного мовознавства та факультету іноземних мов з представниками компанії «Global IT Support».

24 березня 2021 – викладачі кафедри германського, загального і порівняльного мовознавства брали участь у вебінарі Goethe-Інституту в Україні на тему «Сервіси для підвищення активності учнів та студентів на уроках німецької мови».

23 лютого 2021 – розмовний клуб від StartDeutschSchule для студентів, які вивчають німецьку як першу чи другу іноземну (9.50 – рівень А1-А2; 11.30 – рівень B1) на кафедрі германського, загального і порівняльного мовознавства.

5 лютого 2021 – онлайн-конференції із представниками IT-компанії „SoftServe“, найбільшою глобальною IT-компанією в Україні. Під час зустрічі детально обговорювались специфіка роботи в компанії і можливості кар’єрного росту. 

20 січня 2021 – на кафедрі германського, загального та порівняльного мовознавства ЧНУ відбулася зустріч викладачів кафедри з директором мовної школи StartDeutschSchule паном Маркусом Пойзером та директоркою з питань культурного і освітнього обміну пані Іванною Андрейців. На зустрічі обговорено можливості проведення розмовних клубів зі студентами факультету іноземних мов, які вивчають німецьку як першу та другу іноземні мови.  Окреслено перспективи організації олімпіади з німецької мови для студентів і абітурієнтів та безкоштовної поїздки в м. Любек для тих, хто покаже найкращі результати на олімпіаді. Велике зацікавлення викликала можливість стажування (госпітації) студентів-германістів у школі вивчення німецької мови StartDeutschSchule та спільна організація Тижня німецької мови на факультеті іноземних мов. Співпраця передбачає також залучення студентів і викладачів до участі у спільних практичних конференціях, семінарах, круглих столах, творчих дискусіях, до розробки та реалізації освітніх проєктів і методичних освітніх програм. На майбутнє заплановано обмін досвідом роботи, дидактичними матеріалами, інноваційними технологіями у викладанні німецької мови, видання спільних навчальних посібників і практикумів тощо. Аналіз результатів співробітництва висвітлюватиметься у педагогічній та академічній пресі.

3 грудня 2020 – онлайн-зустріч зі стейкхолдером – завучем Чернівецької гімназії № 1 Фисюк Романою Флоріанівною. На зустрічі були присутні студенти й викладачі кафедри. Під час зустрічі обговорено основні професійні компетентності й особисті якості вчителя у світлі вимог НУШ. Наголошено, що значущими і особливими цінностями у Новій українській школі є автономія вчителя й довіра до нього. Важливу роль при цьому відіграє емоційний інтелект вчителя, який відображається у вмінні контролювати та виражати власні почуття та емоції. Усі учасники зустрічі брали активну участь в обговоренні актуальних проблем сучасної школи. Особливо зацікавило питання соціального становища вчителя, а саме рівень оплати його праці, ставлення до нього суспільства і те, як образ учителя транслюють ЗМІ. З впевненістю можна сказати, що зустріч була цікавою та пізнавальною для усіх присутніх, а особливо для тих студентів, які в майбутньому планують пов’язати своє життя з професією вчителя.

11 листопада 2020 – на факультеті іноземних мов відбулася онлайн-зустріч зі стейкхолдером – власником перекладацького бюро «LITERA», перекладачем Данилом Созонтовим. На зустрічі були присутні гаранти освітньо-професійних програм «Німецько-український переклад», «Англійсько-український переклад» та «Французько-український переклад», викладачі, студенти та представники інших українських вузів. Під час зустрічі було обговорено широке коло питань, які стосувалися як актуального стану ринку перекладацьких послуг, так і якості підготовки майбутніх перекладачів та умов їхнього працевлаштування. Данило Созонтов поділився своїм власним перекладацьким досвідом, дав практичні поради майбутнім перекладачам і розповів, зокрема, про конкретні навички та вміння, якими повинен володіти випускник спеціальності «Переклад», щоб змогти не лише вдало розпочати перекладацьку діяльність, а й бути конкурентоспроможним на ринку перекладацьких послуг. Слід відзначити неабияку активність і зацікавленість студентів, що знайшли своє втілення у численних влучних запитаннях щодо діяльності перекладацького бюро і специфіки роботи перекладача. Зустріч пройшла у теплій і невимушеній атмосфері. Студенти отримали додаткове джерело натхнення для продуктивного навчання та опанування професії перекладача, а професорсько-викладацький склад та гаранти освітньо-професійних програм сформували основні напрями оптимізації освітніх програм та змін їхнього змістового наповнення в контексті регіональних потреб та нових освітніх реалій!

9 листопада 2020 – на кафедрі германського, загального і порівняльного мовознавства відбулася зустріч за участі викладачів кафедри, студентів усіх років навчання, успішних випускників кафедри і стейкхолдерів – працівників міжнародної фірми Global IT Support, яка є багаторічним роботодавцем для наших випускників. Зустріч відкрив засновник та директор фірми Global IT Support – пан Едвін Зюйдендорп. Він коротко представив основні напрями роботи фірми, яка перебуває на ринку праці вже 17 років і налічує понад 200 співробтіників. Global IT Support – це компанія-виробник програмного забезпечення, яка розробляє високоякісне програмне забезпечення і ефективно супроводжує клієнтів у роботі з комп’ютерними програмами. Головний офіс фірми знаходиться в Чернівцях, а дочірні офіси – в Івано-Франківську та Києві. Фірма успішно виступає в ролі технологічного партнера для багатьох клієнтів у світі, переважно в Європі. Для роботи в офісі потрібні працівники зі знанням двох іноземних мов на рівні С1, які мають віповідні Soft Skills і вміють працювати з клієнтами.Виконавчий директор компанії – пані Катерина Чернишевська – ознайомила присутніх з основними напрямами і принципами роботи фірми, колективом, вимогами до майбутніх співробітників. Було розглянуто широке коло питань, що стосуються працевлаштування випускників і перспектив подальшого розвитку фірми. Відбувся обмін думками щодо переліку професійних компетенцій, важливих на ринку праці. Рекрутери фірми, зокрема, пані Леся Вакарюк, висловили готовність до подальшої співпраці, вказали на недоліки та сильні сторони випускників кафедри, розповіли про конкретні навички, яких вони потребують від майбутніх співробітників. Зустріч зі стейкхолдерами викликала жвавий інтерес у студентів. Загалом у зустрічі взяло участь 96 студентів, які поставили до стейкхолдерів низку запитань і отримали конкретні і грунтовні відповіді. 

31.10.2018 – Воркшоп “Kulturnationen im Vielvölkerstaat? Zur Bedeutung des deutschen Idealismus für die Nationalbewegungen in Österreich-Ungarn”.

Центр німецької мови у Чернівцях, партнер Goethe-Institut в Україні



Comments are closed