Робота зі стейкхолдерами

3 грудня 2020 року на кафедрі германського, загального і порівняльного мовознавства відбулася онлайн-зустріч зі стейкхолдером – завучем Чернівецької гімназії № 1 Фисюк Романою Флоріанівною. На зустрічі були присутні студенти й викладачі кафедри.

Під час зустрічі обговорено основні професійні компетентності й особисті якості вчителя у світлі вимог НУШ. Наголошено, що значущими і особливими цінностями у Новій українській школі є автономія вчителя й довіра до нього. Важливу роль при цьому відіграє емоційний інтелект вчителя, який відображається у вмінні контролювати та виражати власні почуття та емоції.

Усі учасники зустрічі брали активну участь в обговоренні актуальних проблем сучасної школи. Особливо зацікавило питання соціального становища вчителя, а саме рівень оплати його праці, ставлення до нього суспільства і те, як образ учителя транслюють ЗМІ.

З впевненістю можна сказати, що зустріч була цікавою та пізнавальною для усіх присутніх, а особливо для тих студентів, які в майбутньому планують пов’язати своє життя з професією вчителя.

11 листопада 2020 року на факультеті іноземних мов відбулася онлайн-зустріч зі стейкхолдером – власником перекладацького бюро «LITERA», перекладачем Данилом Созонтовим. На зустрічі були присутні гаранти освітньо-професійних програм «Німецько-український переклад», «Англійсько-український переклад» та «Французько-український переклад», викладачі, студенти та представники інших українських вузів. Під час зустрічі було обговорено широке коло питань, які стосувалися як актуального стану ринку перекладацьких послуг, так і якості підготовки майбутніх перекладачів та умов їхнього працевлаштування. Данило Созонтов поділився своїм власним перекладацьким досвідом, дав практичні поради майбутнім перекладачам і розповів, зокрема, про конкретні навички та вміння, якими повинен володіти випускник спеціальності «Переклад», щоб змогти не лише вдало розпочати перекладацьку діяльність, а й бути конкурентоспроможним на ринку перекладацьких послуг.

Слід відзначити неабияку активність і зацікавленість студентів, що знайшли своє втілення у численних влучних запитаннях щодо діяльності перекладацького бюро і специфіки роботи перекладача.

Зустріч пройшла у теплій і невимушеній атмосфері. Студенти отримали додаткове джерело натхнення для продуктивного навчання та опанування професії перекладача, а професорсько-викладацький склад та гаранти освітньо-професійних програм сформували основні напрями оптимізації освітніх програм та змін їхнього змістового наповнення в контексті регіональних потреб та нових освітніх реалій!

Щиро дякуємо вельмишановному Данилу Олеговичу за готовність співпрацювати та цінні поради!

9 листопада 2020 року на кафедрі германського, загального і порівняльного мовознавства відбулася зустріч за участі викладачів кафедри, студентів усіх років навчання, успішних випускників кафедри і стейкхолдерів – працівників міжнародної фірми Global IT Support, яка є багаторічним роботодавцем для наших випускників.

Зустріч відкрив засновник та директор фірми Global IT Support – пан Едвін Зюйдендорп. Він коротко представив основні напрями роботи фірми, яка перебуває на ринку праці вже 17 років і налічує понад 200 співробтіників. Global IT Support – це компанія-виробник програмного забезпечення, яка розробляє високоякісне програмне забезпечення і ефективно супроводжує клієнтів у роботі з комп’ютерними програмами. Головний офіс фірми знаходиться в Чернівцях, а дочірні офіси – в Івано-Франківську та Києві. Фірма успішно виступає в ролі технологічного партнера для багатьох клієнтів у світі, переважно в Європі. Для роботи в офісі потрібні працівники зі знанням двох іноземних мов на рівні С1, які мають віповідні Soft Skills і вміють працювати з клієнтами.Виконавчий директор компанії – пані Катерина Чернишевська – ознайомила присутніх з основними напрямами і принципами роботи фірми, колективом, вимогами до майбутніх співробітників. Було розглянуто широке коло питань, що стосуються працевлаштування випускників і перспектив подальшого розвитку фірми. Відбувся обмін думками щодо переліку професійних компетенцій, важливих на ринку праці. Рекрутери фірми, зокрема, пані Леся Вакарюк, висловили готовність до подальшої співпраці, вказали на недоліки та сильні сторони випускників кафедри, розповіли про конкретні навички, яких вони потребують від майбутніх співробітників.Зустріч зі стейкхолдерами викликала жвавий інтерес у студентів. Загалом у зустрічі взяло участь 96 студентів, які поставили до стейкхолдерів низку запитань і отримали конкретні і грунтовні відповіді.Ми щиро вдячні нашим стейкхолдерам – компанії Global IT Support – за змістовну зустріч, пропозиції працевлаштування і цікаву розмову.

Центр німецької мови у Чернівцях, партнер Goethe-Institut в УкраїніComments are closed