Відгуки студентів від вебінару «Soft skills – козир у рукаві майбутнього перекладача та вчителя»

18.10.2021 р. на кафедрі германського загального і порівняльного мовознавства під керівництвом Томнюк Людмили Миколаївни відбувся вебінар на тему: “Soft Skills – козир у рукаві майбутнього перекладача і вчителя німецької мови”.

У вебінарі взяли участь студенти 1-4 курсів і аспіранти. Головним було запитання: Чи лише фахові знання є запорукою успіху? Також студенти активно обговорювали такі питання:

1. Що таке “Hard та Soft Skills (кваліфікація, фахова компетенція, властивості характеру, соціальні, індивідуальні властивості)👥 та у чому їхня відмінність? (hard skills – відповідальна ліва півкуля мозку, IQ, логіка, soft skills – права півкуля мозку, емоційність)”
  2. Які навички для майбутніх вчителів та перекладачів все-таки важливіші? Переважання hard над soft, обидві чи перевалювання soft skills?
  3. Які властивості належать до “Soft Skills”: креативність, самостійність, відповідальність, комунікативність, впевненість, довіра та багато інших.👩‍🏫
  4. Де можна знайти перелік hard та soft skills студенту, який навчається на кафедрі германського загального і порівняльного мовознавства? Силабуси, освітньо-професійні програми: загальні та фахові компетенції.📚
  5. Як саме викладачі нашої кафедри формують soft skills студентів на заняттях? Зустрічі зі стейкхолдерами🧑💻, вебінари, семінари, воркшопи, майстер-класи, дискусії, дебати, проєкти/презентації, командні ігри, обмеження часу на виконання завдань, рольові ігри, дедлайни, звіти про виконану роботу.📃
  6. Важливість soft skills у професії майбутнього вчителя та перекладача німецької мови: емоційний інтелект, комунікабельність, стресостійкість, впевненість у собі, організація часу, пунктуальність, вміння показати себе, вміння виступати перед публікою, вміння зацікавити слухача, вміння “бігом” викрутитись із ситуації😉.
  7. Top-10 Soft Skills 2021 mit Frau Tomniuk та порівняння з минулими роками.🔝
  8. Завдання студента і викладача. Студенти повинні бути активними, повинні вміти аналізувати, бути самостійними та відповідальними, а викладачі, у свою чергу – повинні подавати матеріал різними методами, формувати привабливу мету заняття, дивувати та зацікавлювати.🤓

Велике ДЯКУЮ💕 від усіх студентів та від мене особисто за таку цікаву та змістовну дискусію. Пішла аналізувати, якими Soft Skills володію, а чому ще треба повчитися.😉  Бойко Надія, 321 група

Відвідала сьогодні вебінар «Soft skills – козир у рукаві майбутнього перекладача та вчителя», спікером якого виступила Томнюк Людмила Миколаївна. Ну, по-перше, всі вебінари і лекції, якими керує Людмила Миколаївна – мої найулюбленіші, оскільки це не звичайний монолог одного викладача, а захоплююча бесіда з усіма студентами, зокрема і я стараюсь бути активною під час такого вебінару. По-друге, вже щодо теми, чесно, навіть не задумувалась, що у світі розділять професії на таких три категорії, де переважають чи то hard чи то soft skills або ж в сукупності. Вебінар для мене дійсно пройшов пізнавальна, захоплююче і обов‘язково відвідаю ще!  Ксенія Лисюк, 451 група

Це був досить цікавий вебінар) Завдяки йому я здобула нові знання щодо soft skills, краще розібралась, які саме гнучкі навички потрібні у роботі вчителя та перекладача, а ще мала насичену дискусію з іншими студентами, під час якої ми мали змогу ділитися своїми думками😊

Сподіваюся, нас ще чекає не одна така зустріч!)

Николайчук Владислава, 221 група

Сьогодні я відвідала  вебінар на тему “Soft Skills”. На  даному заході ми разом із гарантами освітніх програм, Томнюк Л.М. і Кійко Ю.Є., розглянули та провели плідну дискусію на дану тему. Виокремили та обгрунтували найголовніші критерії та навички, якими повинен володіти кожен спеціаліст. Студенти 1-4 курсів брали активну участь у дискусії, додавали щось своє, висловлювали свої думки  та давали чіткі роз’яснення поняттям, що стосуються як і “hard” так і “soft” skills. Сьогоднішній вебінар був неймовірно цікавий, як для мене, так і для моїх колег. Особисто я дізналася багато нової інформації, відкрила для себе безліч навичок, які дійсно є важливі для мене та моєї майбутньої професії. Також дуже інформативною та легкою до сприйняття  була подача  матеріалу. Я насолоджувалася процесом поглиблення знань, а також зрозуміла, де і над чим ще потрібно працювати, щоб стати висококваліфікованим, сучасним та комунікабельним фахівцем.

Уляна Ференц, 221 група