Онлайн-прем’єра документального фільму «Забутий Голокост – подорож Трансністрією»

7 січня, у Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту, відбудеться онлайн-прем’єра документального фільму «Забутий Голокост – подорож Трансністрією», що розповідає про трагічну долю мешканки Чернівців Рози Цукерман (1908–2002). ДОКУМЕНТАЛЬНИЙ ФІЛЬМ: https://www.youtube.com/watch?v=tnSSEkfU59g.

До реалізації проєкту задіяні були випускники нашої кафедри – О. Якимчук і А. Калінчук!

Восени 1941 року вона разом із батьками, чоловіком і маленькою дитиною була депортована до Трансністрії. У фільмі знявся Фелікс Цукерман, другий син Рози. Для нього це була перша подорож у страшне минуле, пошуки слідів і відповідей на питання, які він не наважувався поставити своїй матері, доки вона була жива.

Зйомки фільму відбувалися восени 2019 року в рамках німецько-українсько-молдовського освітнього проєкту. Знімальна група з Німеччини подолала весь шлях – із Чернівців через Маркулешти, Сороки та Могилів-Подільський аж до подільського містечка Бершадь.

Оригінальна назва: «Vergessener Holocaust – Eine Reise nach Transnistrien» (документальний фільм, DE/UA/MD 2020, 35 хв., німецька, українська/російська з німецькими субтитрами).

Режисер: Реса Асаршахаб, сценарій: Маркус Вінклер, Крістіна Форбат. За участі Фелікса Цукермана, Олексія Яковійчука, Миколи Кушніра, Клари Кац та ін. Проєкт був ініційований Інститутом німецької культури та історії Південно-Східної Європи Мюнхенського університету Людвіга-Максиміліана (https://www.ikgs.de) за підтримки Федерального міністерства закордонних справ Німеччини #civilsocietycooperation

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *