«Читаємо сучасну німецьку літературу: книга, яка надихає»

Вже два дні триває презентація німецькомовних проектів: «Читаємо сучасну німецьку літературу: книга, яка надихає» студентами 221-251 груп кафедри германського, загального і порівняльного мовознавства. Ми не лише ознайомилися з новітньою німецькомовною прозою 2016-2018 рр., життєвим шляхом і головними лейтмотивами творчості таких авторів як Mireille Zindel, Laura Kneidl, Sebastian Fitzek, Charlotte Link, Klaus Kordon, Sabine Thiesler, Ursula Fricker, Charles Lewinsky, Julie Fellmann, Klaus Modick, Jojo Moyes, а й побували у 13-ти змодельованих авторами світах, на чиїх вулицях, з одного боку, висвітлюються такі проблеми сучасного суспільства: 1) як почувається біженець, чиє серце там – на Батьківщині, а ноги тут – на чужині? (нім. Dein Herz ist dort und deine Füße sind hier); 2) що випадає на долю тих, хто з метою отримання швидкого прибутку продає власне тіло і чи легко зійти зі стежки аморально-неправильного життя; 3) верховенство матеріального статку над людськими якостями, наслідком чого є зрадливе кохання, людська брехня і фальшиві друзі; з іншого ж боку – змальовується краса людських відносин і хімія справжньої любові: «Там, де любов торкається землі, більше не росте трава» (нім. Wo die Liebe hinfällt, da wächst kein Gras mehr). Девізом нашого заходу став вислів студентки 221 групи Крістіни Вакуленко: «Ich öffnete dieses Buch und das Buch öffnete mich» (укр. Я відкрила цю книгу і вона відкрила мене).

P.S. Щиро дякую Вам, дорогі наші студенти, за чудові проекти, смачні літературні розмови і симпатичне звучання літературної німецької мови:)
Це була неймовірно захоплююча подорож сторінками сучасної німецькомовної літератури:)
Пишаємося Вами!