
- четвер, 9 травня 2024 р.
Чікал Ю.: Минулого четверга я мала можливість відвідати відкриття тижня Австрійського кіно в Чернівцях, де був показаний фільм "Ціле життя".
Цей фільм розповідає історію головного героя, Андреаса Еґґера, і його життєвий шлях, який не був легким. Він зітканий з труднощів та випробувань, але також включає позитивні моменти, зокрема, коли Андреас знаходить кохання.
Під час перегляду цього фільму я відчула, що не лише розвиваю свої навички сприйняття німецької мови на слух, але й насолоджувалась прекрасною картинкою та глибоким сенсом. Кожна сцена миттєво захоплює вас і переносить у світ героя, де ви переживаєте разом з ним усі радості та труднощі.
Цей фільм залишає глибокий слід в серці кожного глядача. Він змушує задуматися про значення життя, про його вартість та про те, як ми використовуємо кожен момент, що маємо.
Щербак М.: Минулого четверга ми відвідали кінотеатр у рамках відкриття тижня Австрійського кіна і мали нагоду подивитися фільм «Ціле Життя». Фільм переносить нас на початок 20 століття, де осиротілий Андреас потрапляє під опіку безжального дядька. Хлопець переживає важке дитинство, сповнене жорстокості, але зрештою виривається з-під гніту. Нова робота на будівництві гірської канатної дороги відкриває перед Андреасом нові можливості, і він знаходить своє кохання. Однак, світова війна руйнує його плани на щасливе майбутнє.
Фільм захопив нас своєю драматичною історією та прекрасними пейзажами Альп. Він відзначається сильними акторськими роботами та глибоким емоційним змістом.
Ю.Задорожна: Після відвідання кінопоказу фільму "Виходячи за межі" під час Тижня австрійського кіно, я підтвердила свої позитивні очікування про сучасний австрійський кінематограф. Дуже приємно, що існують такі проєкти, які дозволяють як розширити уявлення про німецькомовний кінематограф звичайного глядача, так і являють собою чудовий культурний захід для покращення мовної компетенції германістів та пошановувачів культури німецькомовних країн.
Цей романтичний спортивний біографічний фільм, переніс мене в австрійські Альпи 70-х років і справив сильне враження. Я впізнавала знайомі краєвиди засніжених гір, які бачила щодня під час мого семестрового навчання в Австрії. Історія про симпатичного та цілеспрямованого Франца Кламмера, який виграв золоту медаль на зимових Олімпійських іграх 1976 року в Інсбруці, викликала в мене цілу хуртовину емоцій. Відмінна зйомка в стилі ретро додала особливої атмосфери цій стрічці. Хоча сама історія не є надто глибокою або складною, весела усмішка та чарівний шарм Франца просто зачарували мене. Я особливо оцінила автентичність звучання австрійської німецької та використання діалектів.
Це вже мій не перший досвід перегляду німецькомовних фільмів у нашому місті. Минулого разу я переглядала стрічку "Хід короля" у Кіно-Мистецькому центрі ім. І. Миколайчука, яка як і цей фільм залишила у мене лише позитивні враження, і я з нетерпінням чекатиму на наступні кінопокази австрійського та німецького кіно у кінотеатрах нашого міста.
Б.Царик: Нещодавно в мене була можливість подивитися фільм «Лазня диявола». У фільмі розповідається, як дівчина з бідної родини виходить заміж та оселяється у віддаленому будинку її обранця посеред густого лісу. Світ чоловіка для неї геть чужий, а мрії про дитину стають нездійсненним тягарем. З кожним днем важкої рутини та марних сподівань, вона все більше закривається в собі. Допоки не опиняється на темному шляху, що веде до злих думок.
Фільм знятий на історичних протоколах. Тоді люди, які страждали на депресію і мріяли про самогубство, спеціально чинили злочини, щоб їх стратили, таким чином вони отримували шанс на прощення гріхів перед смертю. Страта дозволяла уникнути пекла, куди їх неминуче навів би суїцид. Подібних випадків були сотні. Жінки зазвичай вдавалися до дітовбивства. Щоб не потрапити до пекла після суїциду, героїні вбивають дітей. За це їх стратять - а перед цим відпускають гріхи.
Так як це хоррор про депресію - я не отримала захоплюючих вражень. Проте, тим, хто любить фільми жахів, рекомендую.
Struk I.: Am Sonntag, den 12. Mai, habe ich mir den Film “Veni Vidi Vici” angesehen. Es ist eine Drama-Komödie, die den Abschluss der Österreichischen Filmwoche in Czernowitz bildete. Die Sprache des Films war natürlich Deutsch, aber es gab auch ukrainische Untertitel. Die Handlung des Films handelte von einer reichen Familie, die ihr bestes Leben lebt und keine Grenzen kennt. Das Oberhaupt der Familie, ein berühmter Milliardär, entpuppt sich als Killer, der sich ganz normale Menschen als Opfer aussucht. Doch ein paar besorgte Menschen beschließen, sich ihm entgegenzustellen. Der Film war recht interessant, aber einige Momente waren erschreckend. Nachdem man ihn gesehen hat, kann man über die Existenz und die Gleichheit der Menschen nachdenken.