
- пʼятниця, 7 лютого 2025 р.
З 27 по 31 січня 2025 року у Вільному університеті Берліна (Німеччина) відбулася зимова школа «Literatur erleben. Deutsch-Ukrainische Begegnungen» («Німецько-українські літературні зустрічі») у рамках програми «Партнерство між інститутами германістики» (Germanistische Institutspartnerschaft) за підтримки Німецької служби академічних обмінів (DAAD).
Учасницями школи стали студентки закладів-партнерів: Інституту німецької та нідерландської філології Вільного університету Берліна, ЛНУ імені Івана Франка, ХНУ імені В. Н. Каразіна та ЧНУ імені Юрія Федьковича. Наш університет представляли студентки кафедри германської філології та перекладу факультету іноземних мов.
Програма зимової школи була побудована таким чином, що до обіду учасниці брали участь у літературознавчих воркшопах та семінарах, а після обіду разом відвідували визначні пам’ятки Берліна.
Ділимося враженнями учасниць про цей унікальний досвід:
🔹 Інна Струк, студентка 521 групи:
«Під час зимової школи ми обговорювали твори німецької літератури, автори яких мають безпосередній зв’язок з Україною, пробували свої сили у написанні віршів та знайомилися з театральним мистецтвом. На воркшопі, який проводила проф. д-р Альмут Гілле, ми аналізували, як Берлінська стіна зображена в німецькій літературі, а згодом відвідали Меморіальний комплекс «Берлінська стіна».
На воркшопі з креативного письма „Berlin-Gedichte als Geschichten“, який вів Себастіан Унгер, ми навчалися писати вірші. Це був цікавий і творчий процес, під час якого ми об’єднували свої ідеї та погляди, щоб передати у віршах унікальну історію міста. Загалом, цей проєкт – чудова можливість краще познайомитися з німецькою літературою та культурою. Я отримала нові знання, натхнення та приємні спогади!»
🔹 Марина Мартенюк, студентка 251 групи:
«У рамках зимової школи ми мали нагоду побачити виставу „Кавказьке крейдяне коло“ у театрі Бертольта Брехта „Berliner Ensemble“, відвідати музей мисткині Кете Колльвіц, побувати в кінотеатрі Delphi Lux та відкрити для себе нові куточки Берліна.
Неймовірне враження справив підйом на купол Рейхстагу, звідки відкривався захопливий панорамний вид на місто. Особливим для мене було також відвідування Філологічної бібліотеки Вільного університету – її масштаби та кількість книг вражали, а історія, завдяки якій її називають «мозком Берліна», залишила незабутній слід у пам’яті.
Загалом, цей досвід був надзвичайно корисним та натхненним. Атмосфера школи – інтерактивні воркшопи, цікаві завдання та командна робота – створювала особливу енергію. Заняття мотивували, адже, окрім нових знань, ми познайомилися з цікавими людьми та працювали з талановитими викладачами. Враження від численних екскурсій, відкриттів та наукового обміну залишаться зі мною назавжди – це були по-справжньому незабутні спогади!»
Щиро подяка організаторам зимової школи – професорці Альмут Гілле, Юлії Кобзар, а також всім лекторам та лекторкам за цікаву, насичену програму для наших студенток і готовність до співпраці!