Перейти до основного вмісту
Бойко Надія Бойко Надія 2023-2024 н.р. Упродовж зимового семестру 2023-2024 я перебувала на навчанні в Людвіґсбургу за програмою обміну «Еразмус+», поглиблюючи свої знання з обидвох іноземних мов та педагогіки. Програма навчання була дуже цікавою та насиченою, адже я сама мала змогу створити свій розклад та обирати самостійно предмети, які мені до вподоби. У період з 01.10.2023р. – 31.03.2024р. я відвідувала 8 дисциплін, серед яких: три курси лекцій: “Theorie und Geschichte des Dramas”, “Einführung in die Medienpädagogik”, “Einführung in die Bereiche und Methoden der Psychologie”;  два семінарські курси: “Einführung in die Fachdidaktik Deutsch, Sekundarstufe”, “Einführung in die Sprachwissenschaft”;  три курси практичних занять: “Deutsch für Gaststudierende, Kursniveau III”, “Sprachpraxis für ausländische Gaststudierende” та “Language Skills I” (англійська граматика). Приймаючий університет з самого початку нас тепло зустрів, ще до нашого приїзду нам написали наші наставники (німецькі студенти, які допомагали нам з вирішенням будь-яких питань), перші два тижні були ознайомлювальними, нам провели екскурсію студентським містечком (гуртожитками, бібліотекою та різними університетськими будівлями, які розташовані буквально в десятьох хвилинах ходьби один від одної). Будучи частиною міжнародного середовища, я змогла розвивати свої мовні та соціальні компетенції і пізнавати нові підходи до викладання. Звичайно ж, не тільки навчанням єдиним. На вихідних я зі своїми подругами з нашого університету та друзями з інших країн ніколи не сиділи в гуртожитку. Ми відвідувати нові міста і країни та знайомилися з традиціями Німеччини. До прикладу, у місті Людвіґсбург ми відвідали виставку гарбузів та неймовірний замок. У Штуттгарті, Вюрцбургу та Гайльбронні пили теплий глінтвейн на різдвяних ярмарках, у Мюнхені потрапили на свято Крампусів, в Ульмі нам випала нагода подивитись на відомий карнавал блазнів «ULMZUG», у Тюбінгені посмакували смачними німецькими ковбасками, а у Страсбурзі (Франція) перед Різдвом відвідали собор Notre-Dame de Straßburg і навіть потрапили у Європейський парламент. Загалом, семестр в педагогічній вищій школі Людвігсбурга за програмою Erasmus+ став незабутнім етапом моєї освітньої та особистісної подорожі, яка розширила мої горизонти, поглибила знання у багатьох сферах та дозволила зануритися в іншу культуру.
Тетяна Цімура Тетяна Цімура 2023-2024 н.р. Я, студентка факультету іноземних мов, хотіла б розповісти про свій незабутній досвід у Людвігсбугзбурзькому університеті (Німеччина). Попереднього семестру, будучи на 5 курсі, у мене випала чудова можливість навчатися цілий семестр в університеті у м.Людвігсбург. Хочу почати саме з оточення, адже нас (студентів програми обміну) прийняли надзвичайно тепло, викладачі та студенти університету йшли завжди нам на зустріч, все пояснювали. Звісно, за час адаптації нам вдалося налагодити спілкування та навіть подружитися, а те, що ми спілкувалися німецькою мовою було корисним бонусом. Також університет часто влаштовував різні заходи: походи в музеї, пікніки, дискотеку та багато іншого. Найбільше мені сподобався міжнародний бранч. Кожен студент приготував страву його країни. Я та моя подруга, до прикладу, зліпили смачні вареники. Це було справді круто! І, звісно, ж найголовніше - те, чому я приїхала до Німеччини - навчання. Система навчання та оцінювання в Німеччині все ж трохи інша, ніж в Україні і до них довелося звикати, однак мені дуже сподобалося. Перед усім мені сподобалося, що студенти самі формують свій розклад. Я його сформувала таким чином, щоб навчатися тільки 4 дні на тиждень та обирала тільки ті предмети, які мені дійсно подобалися. На одному з вибраних мною предметів була невеличка практика, від якої я в захваті. Адже я змогла провести заняття німецької іншим студентам по обміну і відчути себе викладачем. Насправді, важко описати всі враження від отриманого досвіду у невеличкому тексті. Завершуючи свою розповідь, хочу сказати, що цей досвід у Людвігсбурзькому університеті змінив моє сприйняття навчання та життя за кордоном. Я не тільки поглибила свої знання німецької мови та культури, а й зустріла нових друзів, відкрила для себе інші підходи до освіти і навіть отримала можливість відчути себе в ролі викладача. Цей обмін подарував мені впевненість у власних силах та бажання продовжувати розвиватися в міжнародному середовищі. Я впевнена, що цей досвід залишиться зі мною на все життя і допоможе в подальшій кар'єрі.
Наталія Яремчук Наталія Яремчук 2023 З 9 по 13 листопада 2023 року у Вільному університеті Берліна відбулася осіння школа «Literatur erleben. Deutsch-Ukrainische Begegnungen» (Пізнаємо літературу. Німецько-українські зустрічі). Учасниками проекту стали студенти п’яти університетів: Вільного університету Берліна (FU Berlin), Університету м. Дуізбург-Ессен (Universität Duisburg-Essen), ЧНУ, ЛНУ ім. Франка та ДоННу ім. Василя Стуса. В перший день, під час воркшопу «Die Berliner Mauer in Literatur», який провела проф. Альмут Гілле учасники школи мали можливість познайомитись і попрацювати з текстами німецькомовних авторів про Німеччину в період існування Берлінської стіни. У цей пам’ятний день студенти мали також змогу відвідати меморіальний комплекс «Берлінська стіна». Наступного дня вдалося познайомитися ближче з самим університетом, відвідати Філологічну бібліотеку та відчути себе справжніми німецькими студентами на лекції проф. М. Ендреса, присвяченій поетиці та прозі класичного модернізму. Протягом воркшопу «Deutsche und ukrainische Märchen. Sprachliches und kulturelles Lernen» під керівництвом Олени Білецької студентки працювали з німецькими та українськими казками та їхніми перекладами, порівнюючи їх та аналізуючи загальні та національно-культурні особливості. Проф. Алла Паславська у своїй лекції «Eine Anthologie ukrainischer Autorinnen» познайомила учасників з українськими письменницями та їхньою роллю в українській літературі та культурі. Під час воркшопу «Gedichte von Rose Ausländer und Paul Celan», який провела проф. Гайке Ролль, студенти працювали із поезіями авторів та навіть спробували свої власні сили у написанні віршів. Продовженням теми стала доповідь асист. Ольги Кравчук «Die Rezepzion deutschsprachiger jüdischer Autoren aus Czernowitz im heutigen Tscherniwzi». Під час воркшопу «Deutschsprachige Dramatik in der Ukraine. Ukrainische Dramatik in Deutschland. Übersetzungen, Inszenierungen», який провів доц. Микола Ліпісівіцький, учасники познайомилися із творчістю німецького драматурга та поета Бертольда Брехта, із сучасними українськими авторами драми, а також аналізували переклад драматичних творів цих авторів українською та німецькою мовами. Наостанок студенти мали змогу відвідати будинок Бертольта Брехта та Гелени Вайгель, який вразив всіх своєю самобутньою атмосферою. Осіння школа фінансувалася із коштів міжнародного відділу Вільного університету та програми ERASMUS+.
Ми використовуємо власні та сторонні файли cookies та localStorage для аналізу веб-трафіку та поширення матеріалів. Налаштування конфіденційності