Здобувачка Лілія Діордійчук про викладання української мови німецьким студентам!

У рамках угоди про співпрацю за програмою “Партнерство між інститутами германістики” я навчаюся в Педагогічному університеті міста Людвіґсбург (Німеччина) з 01.04.2022. Починаючи з 26.04.2022, ми, троє студенток Вікторія Жураковська, Жанна Шикеринець та Лілія Діордійчук викладаємо українську мову для німецьких студентів. Професор Stefan Jeuk (Стефан Йойк) розмістив онлайн-оголошення на сайті університету про запровадження нового мовного курсу та згодом організував години викладання української мови. Німецькі студенти прагнуть вивчати українську мову для того, щоб допомагати українським біженцям в опануванні німецької мови. Ми проводимо заняття 1 раз на тиждень, яке триває 2 години. Пояснення матеріалу здійснюємо двома мовами англійською і німецькою за такими підручниками: “Ukrainisch für Anfänger und Fortgeschrittene” (Ludmila Schubert) та “Ukrainisch für Anfänger” (Vera Kolbina; Svitlana Sotnykova). Ми намагаємося познайомити німецьких студентів не тільки з граматичною структурою, правилами і правописом української мови, але й з нашою культурою, звичаями і традиціями. Іван Франко сказав: «Мова росте елементарно, разом з душею народу!»