Стипендійна програма GFPS для українського студентства

Ти – студент/-ка українського вищого навчального закладу, береш активну участь в громадському житті і хочеш навчатися в Німеччині? Тоді подавай заявку на стипендію GFPS (www.gfps.org)!

Стипендійна програма пропонує для українок та українців:

• щомісячну стипендію в розмірі 863 євро;

• можливість провести семестр в університеті Німеччини на вибір;

• допомогу при зарахуванні в обраний університет;

• супровід і підтримку через активну діяльність місцевих груп GFPS;

• безкоштовну участь у двох наукових і культурних семінарах, на початку та в кінці семестру.

Вимоги до подачі заявки:

Для того, щоб подати заявку на отримання стипендії необхідно відповідати таким вимогам:

• Бути громадянкою/громадянином України та постійно проживати на території України;

• Під час подання заявки та під час перебування у Німеччині (у разі отримання стипендії) мати статус студента/-ки українського ВНЗ та вік, що не перевищує 26 років;

• Навчатися на денній формі навчання;

• Раніше не отримувати стипендії на навчання в Німеччині більше ніж на один семестр;

• Відповідати вимогам посольства Федеративної Республіки Німеччини в Києві (див. нижче);

• Впевнено володіти німецькою мовою на момент отримання стипендії;

• Виступати на захист прав громадянського суспільства і цікавитися європейськими ідеями.

Стипендія призначена для молодих людей, які вирізняються хорошою академічною успішністю, особливими інтересами та мають перспективні наукові та проектні пропозиції. Ми очікуємо від кандидаток/-ів вміння впевнено спілкуватися німецькою мовою, активно інтегруватися під час перебування в наукове, культурне і соціальне середовище.

Особливо вітається участь в громадських організаціях і академічні досягнення (активна участь в діяльності неурядових громадських організацій та інших громадських ініціативах, а також в конференціях, наукових робочих групах тощо).

Науковий проект

Упродовж навчання в німецькому університеті стипендіати та стипендіатки GFPS реалізують власноруч створений проект (більше тут: https://bit.ly/3DfLAmi). Цей проект повинен бути безпосередньо пов’язаним із навчанням та може мати форму домашньої роботи німецькою або, наприклад, бути більш практичним (на зразок виставки чи воркшопу). Стипендіат/-ка самостійно обирає тему проекту. Опис проекту та його зміст є одним із важливих критеріїв під час проведення відбору кандидаток/-ів.

Місце навчання

Під час подання заявки потрібно вказати назви трьох міст, в яких ви б хотіли навчатися. Побажання стипендіатів/-ок будуть враховані, проте не завжди можуть бути виконані. Це залежить від діяльності міських груп GFPS і можливості співпраці з відповідним університетом.

Процедура подання заявки

Подання заявки проводиться два рази на рік: у весняний (для зимового семестру) та осінній період (для літнього семестру).

Кінцевий термін подання заяв (враховується час електронного подання заявки):

• для зимового семестру – до 30 квітня календарного року;

• для літнього семестру – до 31 жовтня календарного року.

Процес відбору кандидатів/-ок складається із двох етапів:

1) Відбір та оцінка кандидаток/-ів за поданими заявами.

2) Співбесіда німецькою (кінець квітня/ початок грудня) із тими кандидатурами, чиї заявки отримали найвищі оцінки в першому етапі відбору;

Заповнені заявки повинні включати в себе наступні документи:

• резюме;

• мотиваційний лист на одну сторінку німецькою мовою з обґрунтуванням участі у програмі;

• план проекту на одну сторінку німецькою, де детально пояснюється, що саме буде реалізовано під час перебування в Німеччині;

• диплом з додатком або довідка з ВНЗ про середній бал залікової книжки;

• довідка з місця навчання;

• сертифікат або копія документа, що підтверджує знання німецької мови на достатньому для вільного спілкування рівні.

До моменту інтерв’ю кандидатки/-и повинні самостійно зв’язатися з обраним університетом і впевнитись, що передбачуваний у заявках фах та напрямок є наявним в університеті та запланований проект може бути реалізований. Обраний університет повинен також мати можливість приймати студенток/-ів із-за кордону.

Кандидати/-ки самостійно шукають інформацію про подання документів на отримання візи.

Детальна інформація міститься на сайті Посольства ФРН в Києві

Ми з нетерпінням чекаємо на ваші заявки, які ви маєте можливість заповнити на порталі GFPS за такою адресою: https://www.gfps.org/bewerbung/deutschland-ukraine/

При виникненні будь-яких запитань з приводу подання заявки, будь ласка, звертайтеся за адресою: ukraine@gfps.org