ГОЛОС З ФРОНТУ: онлайн-зустріч з полковником ДПСУ Сергієм Осачуком

6 березня 2024 року зі студентами та викладачами кафедри германської філології та перекладу та усього факультету іноземних мов Чернівецького національного університету зустрівся полковник Державної прикордонної служби України Сергій Осачук, який з серпня 2022 року бере участь у бойових діях на Східному фронті, а у 2023 році був нагородженим Головнокомандуючим Збройних сил України Валерієм Залужним почесним нагрудним знаком Срібний Хрест. Сергій Осачук – давній друг нашої кафедри, оскільки багато років був Почесним консулом Республіки Австрії в Україні та вже неодноразово зустрічався з нашими студентами.

Багатогранна особистість гостя, глибока ерудиція та вміння давати неочікувані відповіді на запитання сприяла високій активності студентів (через обмеження Google Meet їх було 100 і багато не змогли доєднатися). Об’єктивно та щиро Сергій Осачук розповів про сферу своєї діяльності, особливості міжкультурної комунікації в умовах війни, моделювання розмов з іноземними журналістами, шляхи підготовки та вдосконалення військових перекладачів, меседжі, які закладає у свої інтерв’ю з іноземними журналістами, яких тем в розмовах варто оминати і чому, політично чутливу лексику та багато іншого.   Спокійна виважена розмова була насичена духом патріотизму у його найкращому сенсі. А наприкінці заходу полковник Осачук вказав студентам, які володіють іноземними мовами, яким може бути їх особистий внесок у боротьбі зі спільним ворогом.