Навчання в Людвіґсбургу за програмою обміну «Еразмус+»

Упродовж зимового семестру 2023-2024 навчального року 6 студентів кафедри германської філології та перекладу – як бакалаври, так й магістри, перебувала на навчанні в Людвіґсбургу за програмою обміну «Еразмус+», поглиблюючи свої знання з обидвох іноземних мов та педагогіки.

Магістр ОП ««Німецька мова і література та англійська мова» Надія Бойко розповідає: «Програма навчання була дуже цікавою та насиченою, адже я сама мала змогу створити свій розклад та обирати самостійно предмети, які мені до вподоби. У період з 01.10.2023р. – 31.03.2024р. я відвідувала 8 дисциплін, серед яких: три курси лекцій: “Theorie und Geschichte des Dramas”, “Einführung in die Medienpädagogik”, “Einführung in die Bereiche und Methoden der Psychologie”;  два семінарські курси: “Einführung in die Fachdidaktik Deutsch, Sekundarstufe”, “Einführung in die Sprachwissenschaft”;  три курси практичних занять: “Deutsch für Gaststudierende, Kursniveau III”, “Sprachpraxis für ausländische Gaststudierende” та “Language Skills I” (англійська граматика). За цей час я здобула 28 кредитів з перелічених вище курсів. Приймаючий університет з самого початку нас тепло зустрів, ще до нашого приїзду нам написали наші наставники (німецькі студенти, які допомагали нам з вирішенням будь-яких питань), перші два тижні були ознайомлювальними, нам провели екскурсію студентським містечком (гуртожитками, бібліотекою та різними університетськими будівлями, які розташовані буквально в десятьох хвилинах ходьби один від одної), та також їздили у Штуттґарт та відвідали музей Mercedes-Benz. Протягом семестру університетом м.Людвіґсбург було здійснено багато різних заходів, як-от: день інтернаціональної їжі (де студенти з різних країн готували свої національні страви, представляли свої країни), таємний Санта (дарували таємні подарунки один одному), вечір настільних ігор, та ін. В кінці лютого також було організовано прощальну вечірку, де студенти, що приїхали за обміном, востаннє побачилися у стінах університету і подякували один одному. Заклад вищої освіти, в якому я проходила навчання, є визнаним центром академічної діяльності та досліджень у своїй галузі. Він володіє високоякісними кадрами викладачів та сучасною інфраструктурою, яка сприяла ефективному навчанню та дослідницькій роботі. Ми мали свої аккаунти в цьому університеті і тому мали онлайн-доступ до різних бібліотек, тобто якщо у фізичній бібліотеці на території кампусу не було якоїсь книги, то ми без проблем могли її знайти онлайн. Під час цього семестру я мала змогу не лише зібрати теоретичний матеріал для написання моєї магістерської роботи, але й поглибити свої знання з педагогіки та отримати безцінний досвід взаємодії зі студентами та викладачами з різних країн, що, я сподіваюсь, у майбутньому стане великим плюсом для моєї майбутньої карʼєри в галузі освіти. Будучи частиною міжнародного середовища, я також змогла розвивати свої мовні та соціальні компетенції і пізнавати нові підходи до викладання. Звичайно ж, не тільки навчанням єдиним. На вихідних я зі своїми подругами з нашого університету та друзями з інших країн ніколи не сиділи в гуртожитку. Ми відвідуватл нові міста і країни та знайомилися з традиціями Номеччини. До прикладу, у місті Людвіґсбург ми відвідали виставку гарбузів та неймовірний замок, у Штуттгарті, Вюрцбургу та Гайльбронні пили теплий глінтвейн на різдвяних ярмарках, у Мюнхені потрапили на свято Крампусів, в Ульмі нам випала нагода подивитись на відомий карнавал блазнів «ULMZUG», у Тюбінгені посмакували смачними німецькими ковбасками, а у Страсбурзі (Франція) перед Різдвом відвідали собор Notre-Dame de Straßburg і навіть потрапили у Європейський парламент. Загалом, семестр в педагогічній вищій школі Людвігсбурга за програмою Erasmus+ став незабутнім етапом моєї освітньої та особистісної подорожі, яка розширила мої горизонти, поглибила знання у багатьох сферах та дозволила зануритися в іншу культуру. Враховуючи вищевказане, семестрове навчання у цьому закладі вищої освіти було надзвичайно корисним та стимулюючим досвідом для моєї академічної й професійної кар’єри. P.S. Маленька порада для всіх студентів, які дочитали до цього місця, я Вам наполегливо раджу хоча б раз у житті спробувати пережити такий досвід, адже знання мов у Вас є, а всьому іншому можете навчитись вже під час перебування там, не бійтесь потрапити у інше середовище та отримати неоціненний досвід ;)»