Засідання робочої групи зі створення німецько-українського академічного онлайн-словника

11 серпня 2022 року відбулося чергове засідання робочої групи зі створення німецько-українського онлайн-словника. У засіданні взяли участь відомі лексикографи Німеччини і України: проф. С. Енгельберг (Маннгеймський Інститут німецької мови), проф. К. Крюгер (університет м Лейпціг), доц. А. Клоза-Кюкельгаус (Маннгеймський Інститут німецької мови), доц. Ф. Міхаеліс (Маннгеймський Інститут німецької мови), проф. А. Паславська (ЛНУ), проф. М. Іваницька (КНУ), проф. Х. Д’яків (ЛНУ), доц. Н. Петращук (ЛНУ), проф. С. Кійко (ЧНУ).

Розроблено дорожню карту роботи над словником. Проєкт складається з двох етапів. На першому етапі, який триватиме майже рік, буде створено лексикографічну онлайн-програму для укладання словника з можливістю його подальшого редагування. Заплановано також різні навчальні воркшопи з питань лексикографії та укладання списку лем. Для фінансування першого етапу робоча група звернулася до Гете-Інституту (Goethe-Institut) з проханням виділити кошти на підтримку проєкту.

Другий етап полягає з корпусній побудові словника. До розробки лексикографічних статей в німецько-українському онлайн-словнику будуть залучені співробітники трьох провідних університетів України – Київського національного університету імені Тараса Шевченка (керівник робочої групи – проф. Іваницька М.Л.), Львівського національного університету імені Івана Франка (керівник робочої групи – проф. Паславська А.Й.) і Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича (керівник робочої групи – проф. Кійко С.В.).