Викладання німецької мови для тимчасово переселених осіб з України до Німеччини

В липні 2022 року викладачі кафедри германського, загального та порівняльного мовознавства – доц. Антоніна Король, доц. Лариса Олексишина та ас. Ольга Кравчук на запрошення управління освіти району Berlin Mitte (Німеччина) викладали разом з німецькими колегами в Літній школі підліткам з України, які через повномасштабну війну змушені були виїхати до Німеччини. Це було нелегким завданням, адже учні  переважно з регіонів активних бойових дій пережили серйозну психологічну травму, опинилися у новому невідомому оточенні. Це діти з сімей з різним соціальним та культурним підґрунтям. Додатковими труднощами стали спека та поділ не за віковими ознаками, а за рівнем володіння мови. Однак зусиллями команди Volkshochschule Berlin Mitte лише за три тижні вдалося досягти перших серйозних успіхів у опануванні німецької мови. Керівництво навчального закладу Volkshochschule Berlin Mitte відзначило високий професіоналізм наших колег, володіння різноплановими методичними підходами, організованість та чіткість дій, завдяки чому їм вдалося знайти підхід до дітей, створити невимушену творчу атмосферу та, як результат, не лише досягнути навчальних цілей, але і пом’якшити стрес та створити довірливі відносини.